GMO w Polsce, zajrzyjcie po kilka faktów

Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku została podpisana przez Prezydenta B.Komorowskiego nowelizacja ustawy o GMO. Nowelizacja ma regulować hodowlę w laboratoriach organizmów modyfikowanych genetycznie. Dotyczy również ich zamkniętego użycia, czyli w ośrodkach badawczych zajmujących się inżynierią genetyczną. Określa też działania, które muszą być podjęte na wypadek awarii, by zapobiec wydostaniu się tych organizmów na zewnątrz, poza laboratorium.

Z mojej strony uważam, że powinniśmy jak najwięcej wiedzieć na ten temat, szukać i publikować informacje, bowiem, zapisy ustawy zawsze można szybko przegłosować, nawet w nocy, potem szybko wprowadzić rozporządzenia i zacząć na szeroką skalę wprowadzać produkty GMO na rynek.

Anty GMO to trend na świecie, a w Polsce?

Według przeciwników GMO przepisy są łamane, a rolnicy namawiani do kupowania nasion GMO za granicą np. w Czechach i uprawy na tzw. własny użytek. Jeśli dodamy, że. firmy biotechnologiczne organizują szkolenia dla rolników, gdzie zachęcają ich do uprawy GMO, to możemy być pewni, że GMO jest już w Polsce od dłuższego czasu.

Nikt nas raczej nie poinformuje rzetelnie, bo nikt tego nie kontroluje na większą skalę.

Czy doczekamy się na ten temat debaty publicznej i prawdziwej kontroli NIKu?

Z naszej strony zachęcamy do edukacji i zmiany swojego jadłospisu na zdrowy i polecam dzienniczek diety. Proste narzędzie do układania zdrowej i smacznej oraz zbilansowanej diety online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *