Dietetyk online czy tradycyjny?

Od kilku lat dietetyk lub gabinet dietetyczny nie są już domeną usług kojarzonych wyłącznie z tradycyjną wizytą lub konkretnym miejscem.

Po sukcesie serwisu Vitalia w Polsce zaczęły pojawiać się kolejne e-usługi dietetyczne, co w połączeniu z boomem na zdrowe odżywianie oraz catering dietetyczny sprawiło, że nowy trend coraz bardziej był zauważany przez media. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pojawiły się celebrytki p. Chodakowska, Lewandowska i wiele innych, za którymi poszły setki tysiące osób.

To wszystko jednak nie sprawiło, że dietetyk online stał się lepszy. Wprost przeciwnie!

Większość tzw. dietetyków online, czy firm dietetycznych zaczęła sprzedawać gotowce, których wartość naprawdę jest znikoma, ponieważ nie uwzględniają wielu istotnych, a nawet kluczowych informacji, które powinny decydować o diecie. Dlaczego się tak dzieje?  Przede wszystkim ponieważ liczy się przychód, ilość lajków, ta cała otoczka, a nie to co ważne, czyli człowiek, jego zdrowie, samopoczucie. W końcu nie mamy czasu się zastanawiać jak powinno być, tylko ufamy, że ktoś nam przygotował profesjonalną dietę. Nic bardziej mylnego! To samo zjawisko pojawia się wśród firm kateringowych, które przygotowują zdrowie posiłki. Niestety jakość produktów nie idzie w parze z ich ceną, bo znowu liczy się przychód, czyli kasa!

Gdy mamy pretensje do jakości żywności, to powinniśmy zdać sobie sprawę, że  jest to także po części nasza wina – świadomie lub półświadomie kupujemy ten cały syf, który sprzedają nam koncerny produkujące przetworzoną żywność, a potem chcemy się odchudzić bo nagrzeszyliśmy! To normalne zjawisko dzisiaj – bo stale jesteśmy oszukiwani i rozgrzeszani przez reklamy, które powiedzą nam, że to coś jest dobre, że czasami można, że będziemy bardziej szczęśliwi lub cool. Niestety  potem przychodzą wyrzuty sumienia i czas na dietę.

Tylko którą dietę wybrać? Trdycyjną, czy dietę online?

Na pewno znajdziemy wielu fachowców i im powinniśmy zaufać, niezależnie od tego, czy działają tradycyjnie, czy online. Ważna jest jakość usług, umiejętność pracy z pacjentem i profesjonalizm, mierzony poprzez specjalizację – ale nie taki, że odchudzamy wszystkich tą samą dietą 🙂 tylko ten prawdziwy, gdzie osoby z problemami znajdą kogoś kto rozumie ich problem i nie ogranicza się tylko do zaproponowania diety na 1200 kalorii.

Idea profesjonalnego i nastawionego na klienta serwisu online, pełni właśnie Dietomat.pl – to właśnie w tym miejscu, możecie spojrzeć na swój problem nie od strony liczby kalorii, ale w dużo bardziej kompleksowy sposób. Szczególnie, gdy chorujemy na choroby tarczycy, czy Hashimoto to musimy wymagać czegoś specjalnego. Dietetyk online to nie tylko nazwa ale ważna funkcja! Musi nam pomóc, a nie tylko odwalić kawałek roboty. Liczy się zatem jak nas przygotuje do wizyty i o zrobienie jakich badań nas poprosi. A potem zaczyna się nasza droga – dlatego powiem Wam warto spróbować i zobaczyć jak to powinno wyglądać, niezależnie od tego, czy chcemy tylko schudnąć, czy pokonać trudną chorobę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *