Zalety i przewagi diety online nad dietą tradycyjną

Dieta online stała się popularna stosunkowo niedawno i było to związane z pojawieniem się pierwszych serwisów internetowych, które zajęły się tematem dietetyki.

Wiele osób zastanawiało się jak przez internet można kogoś odchudzić. Jednak sukces Vitalii na pewno przełamał stereotypy i od tego czasu tradycyjna dietetyka i gabinety dietetyczne miały konkurencję w postaci firm oferujących odchudzanie w sieci.

Dzisiaj diety online jest tak bogata, że większość osób ma trudności z odróżnieniem popularnych gotowców od diet przygotowywanych dla konkretnego pacjenta. Dlatego też sukces sprzedażowy odnotowują firmy, które powielają treści i sprzedają wszystkim to samo, obniżając tylko ilość kalorii…

Niestety te diety są tanie i z reguły niczego nowego nie wnoszą w życiu. Po kilku dniach mail idzie do kosza, bo przecież nie jesteś w stanie dotrzymać diety 1000-1200 kalorii, gdy wcześniej spożywałaś 3000 lub więcej.

Dlatego dieta online musi być przygotowana zawsze po konsultacji z dietetykiem, przesłaniu zestawu wyników, gdy pacjent choruje oraz powinna być dostosowana do Twojego codziennej aktywności i potrzeb.

Dlatego też zachęcam do poważnego potraktowania możliwości, które ma dieta online i wykorzystanie wiedzy oraz profesjonalizmu dietetyków, którzy prowadzą niektóre z serwisów dla osób odchudzających się lub potrzebujących diety ze względu na choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *